Plynové vyvíjače pary

Arturo Mazzi

plynový peletkový biomasa vyvíjač THERMINDUS MAZZI JUMAG STIGEN  thermindus  

...trochu z histórie: "Arturo Mazzi se rozhodol otvoriť svoju prvú remeselnícku dielňu, v ktorej vyrábal železné a medené nádoby. Časom sa zrodili prvé priemyslové práčky a potom autoklávy a nakoniec i parné generátory - vyvíjače pary.

Počas niekoľkých rokov sa táto "remeselnícka dielňa" zmenila na firmu dedenú z otca na syna, z generácie na generáciu. Z Artura na Fernanda, z Uga na Alessandra, ktorý dnes so svojim synom Stefanom vedie v rovnakom duchu súčasnú spoločnosť Arturo Mazzi.

Päť generácií, ktoré navzájom spojuje vášeň a láska ku svojej práci, má chuť naďalej v tejto práci pokračovať, podporovať rast, inovovať a nechať rozkvitať firmu a verí v silu a kladné hodnoty remeselníckej práce...

Antella, Via Sandro Pertini, 2010..."

...dnes o sto rokov neskôr spoločnosť Arturo Mazzi v Taliansku i vo svete predstavuje stabilnú, dôveryhodnú firmu, ktorá je schopná ponúknuť kvalitu, profesionalitu a láskavosť....

 

Vyvíjače pary ARTURO MAZZI sú vyvíjače s hladinou vody v kotly s horákom na plyn alebo vykurovací olej, osadené horákmi firmy RIELLO.

Tieto plynové vyvíjače pary sú vhodné tak pre nepretržitú prevádzku,  ako aj pre rýchle vykrytie potreby technologickej pary s opakujúcimi sa prestávkami. Vyvíjače môžu pracovať samostatne, prípadne v rôznych zostavách, v kombinácii so zásobníkom pary.

Vybavenie sústavy plynových vyvíjačov o zásobník pary umožňuje získavanie dodatočných výhod, ktoré boli doteraz hlavnou doménou objemných parných kotlov. Sústava umožňuje stabilné dodávanie pary pri minimálnom zaťažení, stabilizuje tlak pri nerovnomernom odbere. Umožňuje mať takto čiastočnú zásobu pary pre okamžité prudké odbery.

 

Základné vlastnosti vyvíjačov pary Arturo Mazzi:

-kompaktné prevedenie na antikorovej palete
- nie sú nutné žiadne inštalačné práce, stačí pripojiť zariadenie na plyn, vodu, elektrinu, parné rozvody, komín a prípadne na prívod kondenzu
- RIELLO horák – autorizované servisné zastúpenie priamo na Slovensku
- vysoká účinnosť horáku – až 93%
- opláštenie antikorovým plechom
- antikorový zásobník na vodu s čerpadlom, s plavákom a termostatom na chladenie vody dopúšťaním vody z rozvodu
- prevedenie spĺňajúce „CE“ PED 97/23/CE nariadenia

- možnosť prevedenia aj v antikorovom prevedení komponentov, ktoré sú v styku s vodou

Vyvíjače pary Arturo Mazzi je možné dodať v troch typových radoch líšiacich sa vo výkonoch, princíp konštrukcie je pre všetky typy rovnaký.

verzia ATOMO

verzia VPAB

verzia VPA

  www.parnycistic.eu www.vyvijacepary.sk www.vyvijacecistejpary.sk
      www.plynovevyvijacepary.sk